| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 32 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE ULTRA 9 275HX |
| DISPLAY SIZE INCH | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 5.4 GHz |
| DISPLAY TYPE | IPS-Level, МАТОВ, 240 Hz |
| VIDEO CARD TYPE | NVIDIA GEFORCE RTX5080 |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | MSI |
| MODEL: | Vector 16 HX AI 9S7-15M352-028 |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 32 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 2.650 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE ULTRA 9 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE ULTRA 9 275HX |
| DISPLAY SIZE INCH: | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 5.4 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR5 |
| DISPLAY TYPE: | IPS-Level, МАТОВ, 240 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2560x1600 |
| VIDEO CARD TYPE: | NVIDIA GEFORCE RTX5080 |
| GRAPHIC MEMORY SIZE: | 16 GB GDDR7 |
| WEB CAMERA: | 1080P + Privacy Shutter |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 be, Bluetooth 5.4 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB 3.2, 2x USB-C |
| HDMI: | Yes |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| OTHER PORTS: | LAN, AUX, CardReader |
| BATTERY TYPE: | 4 CELL 90 Wh LI-ON |
| COLOUR: | COSMOS GRAY |
| Gaming: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711377300742 |
































