| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 512 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE I5-1335U |
| DISPLAY SIZE INCH | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 4.6 GHz |
| VIDEO CARD TYPE | INTEL IRIS XE GRAPHICS |
| OS | No |
| Brand | HP |
| MODEL: | 15-EG3001NU 975C7EA |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 512 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.740 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE i5 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE I5-1335U |
| DISPLAY SIZE INCH: | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 4.6 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR4 |
| DISPLAY TYPE: | IPS, МАТОВ |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1080 |
| VIDEO CARD TYPE: | INTEL IRIS XE GRAPHICS |
| WEB CAMERA: | 720p |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.3 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB 3.0, 1x USB C |
| HDMI: | Yes |
| OS: | No |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX |
| BATTERY TYPE: | 3-CELL 41W LI-ION |
| COLOUR: | WARM GOLD |
| Gaming: | No |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 197961061529 |



























