| POWER CONSUMPTION | 3000 W |
| VOLUME FLOW RATE | 780 m3/h |
| MAX AIRFLOW SPEED | 270 km/h |
| CAPACITY OF CATCH BOX | 40 L |
| Brand | PREMIUM HD |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| TYPE LEAFBLOWER: | ЕЛЕКТРИЧЕСКИ |
| POWER CONSUMPTION: | 3000 W |
| VOLUME FLOW RATE: | 780 m3/h |
| MAX AIRFLOW SPEED: | 270 km/h |
| CAPACITY OF CATCH BOX: | 40 L |
| MULCHING FUNCTION: | Yes |
| PRODUCT WEIGHT: | 3.520 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| EAN | 3800165508703 |





