| POWER CONSUMPTION | 1400 W |
| OUTER DIAMETER OF DISC | 216 мм |
| CUTTING DEPTH AT 90 DEGREES | 70 мм |
| SUITABLE FOR | PROFFESIONAL USE |
| Brand | BOSCH PROFESSIONAL |
| MODEL: | GCM 800 SJ |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 1400 W |
| OUTER DIAMETER OF DISC: | 216 мм |
| IDLE SPEED 1/min: | 5500 |
| DIAMETER OF DISC INNER HOLE: | 30.0 мм |
| CUTTING DEPTH AT 90 DEGREES: | 70 мм |
| CUTTING DEPTH AT 45 DEGREES: | 48 мм |
| LASER: | No |
| SUITABLE FOR: | PROFFESIONAL USE |
| WARRANTY: | 36 MONTHS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 3165140654265 |


