| POWER CONSUMPTION | 300 W |
| OSCILLATION ANGLE | 1.4 |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | SKIL |
| MODEL: | MF1E1491DB |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 300 W |
| OSCILLATION ANGLE: | 1.4 |
| TOOL CASE: | No |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| WARRANTY: | 36 MONTHS |
| MODEL: | MF1E1491DB |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 300 W |
| OSCILLATION ANGLE: | 1.4 |
| TOOL CASE: | No |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| WARRANTY: | 36 MONTHS |
| EAN | 8719643000583 |





