| KIND | Front loader |
| WASHING CAPACITY | 8.0 kg |
| SPIN-RPM | 1400 об/min |
| INVERTER MOTOR | Yes |
| DEPTH | 54.7 см |
| Brand | AEG |
| MODEL: | LFR6D844E |
| KIND: | Front loader |
| WASHING CAPACITY: | 8.0 kg |
| SPIN-RPM: | 1400 об/min |
| INVERTER MOTOR: | Yes |
| WEIGHTED ENERGY CONSUMPTION: | 47 kWh |
| WEIGHTEDWATERCONSUMPTIONPERCYC: | 43 L |
| NOISE EMISSION CLASS: | B |
| SOUND POWER LEVEL: | 74.0 dB |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | A |
| SPIN DRYING EFFICIENCY CLASS: | B |
| START DELAY: | Yes |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| SPECIAL PROGRAM DUVET: | Yes |
| SPECIAL PROGRAM STAINS: | Yes |
| PROGRAM DRUM CLEANING: | Yes |
| COLOUR: | WHITE |
| HEIGHT: | 84.70 см |
| WIDTH: | 59.6 см |
| DEPTH: | 54.7 см |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 7333394146348 |






















