| KIND | Front loader |
| WASHING CAPACITY | 8.0 kg |
| SPIN-RPM | 1600 об/min |
| INVERTER MOTOR | Yes |
| STEAM PROGRAM | Yes |
| OVER FLOW PROTECTION AQUASTOP | Yes |
| DEPTH | 57.6 см |
| Brand | AEG |
| MODEL: | LFR83866SOE |
| KIND: | Front loader |
| WASHING CAPACITY: | 8.0 kg |
| SPIN-RPM: | 1600 об/min |
| INVERTER MOTOR: | Yes |
| WEIGHTED ENERGY CONSUMPTION: | 28 kWh |
| WEIGHTEDWATERCONSUMPTIONPERCYC: | 44 L |
| NOISE EMISSION CLASS: | A |
| SOUND POWER LEVEL: | 72.0 dB |
| OVER FLOW PROTECTION AQUASTOP: | Yes |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | A |
| SPIN DRYING EFFICIENCY CLASS: | A |
| START DELAY: | Yes |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| FUNCTION ADDCLOTHES: | Yes |
| COLOUR: | WHITE |
| HEIGHT: | 84.70 см |
| WIDTH: | 59.7 см |
| DEPTH: | 57.6 см |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 7333394144399 |





























