| KIND | Front loader |
| WASHING CAPACITY | 10.0 kg |
| SPIN-RPM | 1400 об/min |
| INVERTER MOTOR | Yes |
| DEPTH | 58.8 см |
| Brand | BOSCH |
| MODEL: | WGG2540NBY |
| KIND: | Front loader |
| WASHING CAPACITY: | 10.0 kg |
| SPIN-RPM: | 1400 об/min |
| INVERTER MOTOR: | Yes |
| WEIGHTED ENERGY CONSUMPTION: | 51 kWh |
| WEIGHTEDWATERCONSUMPTIONPERCYC: | 50 L |
| NOISE EMISSION CLASS: | B |
| SOUND POWER LEVEL: | 74.0 dB |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | A |
| SPIN DRYING EFFICIENCY CLASS: | B |
| EASY IRONFUNCTION: | Yes |
| START DELAY: | Yes |
| QUICK PROGRAM: | 15 мин |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| SPECIAL PROGRAM STAINS: | Yes |
| PROGRAM DRUM CLEANING: | Yes |
| SPECIAL PROGRAM SPORTS WEAR: | Yes |
| FUNCTION ADDCLOTHES: | Yes |
| COLOUR: | БЯЛ |
| HEIGHT: | 84.50 см |
| WIDTH: | 59.8 см |
| DEPTH: | 58.8 см |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 4242005505128 |
































