| RATED CAPACITY COMPLETE CYCLE | 5.0 kg |
| RATED CAPACITY WASHINGCYCLE | 9.0 kg |
| SPIN-RPM | 1400 об/min |
| INVERTER MOTOR | Yes |
| Brand | ELECTROLUX |
| MODEL: | EW7W2492E |
| RATED CAPACITY COMPLETE CYCLE: | 5.0 kg |
| RATED CAPACITY WASHINGCYCLE: | 9.0 kg |
| NEW ENERGY CLASSCOMPLETECYCLE: | D |
| NEW ENERGY CLASSWASHINGCYCLE: | A |
| SPIN DRYING EFFICIENCY CLASS: | B |
| SPIN-RPM: | 1400 об/min |
| INVERTER MOTOR: | Yes |
| WEIGHTEDENERGYCONSUMPTIONCOMPL: | 265 kWh |
| WEIGHTEDWATERCONSUMPTIONCOMPLE: | 64 L |
| WEIGHTEDWATERCONSUMPTIONWASHIN: | 45 L |
| DURATION COMPLETECYCLE: | 6:05 H |
| DURATION WASHINGCYCLE: | 3:48 H |
| QUICK PROGRAM: | 20 мин |
| NOISE EMISSION CLASS: | A |
| SOUND POWER LEVEL: | 72.0 dB |
| START DELAY: | Yes |
| AUTOPROGRAM WASH AND DRY: | Yes |
| SPECIALPROGRAM JACKET: | Yes |
| SPECIAL PROGRAM SPORTS WEAR: | Yes |
| COLOUR: | БЯЛ |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 7333394053820 |


















