| RATED CAPACITY COMPLETE CYCLE | 8.0 kg |
| RATED CAPACITY WASHINGCYCLE | 10.0 kg |
| SPIN-RPM | 1400 об/min |
| INVERTERMOTOR WITHOUT BELT | Yes |
| STEAM PROGRAM | Yes |
| DEPTH | 59.2 см |
| Brand | HAIER |
| MODEL: | CLC 108-GNU1-S |
| RATED CAPACITY COMPLETE CYCLE: | 8.0 kg |
| RATED CAPACITY WASHINGCYCLE: | 10.0 kg |
| NEW ENERGY CLASSWASHINGCYCLE: | A |
| ENERGYCLASSCYCLEDRYING: | B |
| SPIN DRYING EFFICIENCY CLASS: | B |
| SPIN-RPM: | 1400 об/min |
| INVERTERMOTOR WITHOUT BELT: | Yes |
| HEAT PUMP DRYING: | Yes |
| WEIGHTEDENERGYCONSUMPTIONWASHI: | 31 kWh |
| WEIGHTEDWATERCONSUMPTIONWASHIN: | 45 L |
| DURATION WASHINGCYCLE: | 3:58 |
| QUICK PROGRAM: | 15 мин |
| NOISE EMISSION CLASS: | A |
| SOUND POWER LEVEL: | 63.0 dB |
| START DELAY: | Yes |
| AUTOPROGRAM WASH AND DRY: | Yes |
| PROGRAM DRUM CLEANING: | Yes |
| SPECIAL PROGRAM SPORTS WEAR: | Yes |
| COLOUR: | GRAY |
| HEIGHT: | 160.00 см |
| WIDTH: | 60.0 см |
| DEPTH: | 59.2 см |
| WARRANTY: | 2+4 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 692108153170 |

























