| WASHING CAPACITY | 9.0 kg |
| SPIN-RPM | 1400 об/min |
| DEPTH | 54.5 см |
| Brand | WHIRLPOOL |
| MODEL: | BI WMWG 91486 EU |
| WASHING CAPACITY: | 9.0 kg |
| SPIN-RPM: | 1400 об/min |
| WEIGHTED ENERGY CONSUMPTION: | 49 kWh |
| NOISE EMISSION CLASS: | A |
| SOUND POWER LEVEL: | 70.0 dB |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | A |
| SPIN DRYING EFFICIENCY CLASS: | B |
| START DELAY: | Yes |
| COLOUR: | WHITE |
| HEIGHT: | 81.50 см |
| WIDTH: | 59.5 см |
| DEPTH: | 54.5 см |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 8003437071287 |


















