| POWER CONSUMPTION | 1100 W |
| IMPACT POWER | 7.50 J |
| SPEED CONTROL | No |
| TOOL CASE | Yes |
| SUITABLE FOR | PROFFESIONAL USE |
| Brand | BOSCH PROFESSIONAL |
| MODEL: | GSH 5 |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 1100 W |
| IMPACT POWER: | 7.50 J |
| IMPACT RATE: | 2900 |
| SPEED CONTROL: | No |
| TOOL HOLDER: | SDS MAX |
| TOOL CASE: | Yes |
| PRODUCT WEIGHT: | 5.600 kg |
| ADDITIONAL ACCESSORIES: | Yes |
| WARRANTY: | 36 MONTHS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 3165140876834 |








