| POWER CONSUMPTION | 1400 W |
| OUTER DIAMETER OF DISC | 190 мм |
| CUTTING DEPTH AT 90 DEGREES | 66 мм |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | SKIL |
| MODEL: | SW1E5830AA |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 1400 W |
| OUTER DIAMETER OF DISC: | 190 мм |
| IDLE SPEED 1/min: | 5300 |
| DIAMETER OF DISC INNER HOLE: | 16.0 мм |
| CUTTING DEPTH AT 90 DEGREES: | 66 мм |
| CUTTING DEPTH AT 45 DEGREES: | 48 мм |
| LASER: | No |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| WARRANTY: | 36 MONTHS |
| EAN | 8719643000217 |






