| INVERTER MOTOR | Yes |
| PROGRAMMES NUMBER | 8 |
| TEMPERATURES NUMBER | 5 |
| Brand | CANDY |
| MODEL: | CI 6E7F1A |
| CAPACITYINSTANDARDPLACESETTING: | 16 |
| THIRD BASKET: | Yes |
| INVERTER MOTOR: | Yes |
| NOISE EMISSION CLASS: | C |
| SOUND POWER LEVEL: | 47.0 dB |
| PROGRAMMES NUMBER: | 8 |
| TEMPERATURES NUMBER: | 5 |
| AUTO PROGRAM: | Yes |
| OVERFLOW PROTECTION: | Yes |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| WI-FI CONTROL: | Yes |
| START DELAY: | Yes |
| DURATION OF ECOPROGRAM: | 4:02 |
| ENERGY CONSUMPTION ECO: | 97.00 kWh |
| WATER CONSUMPTION PER CYCLE: | 9.5 L |
| HEIGHT: | 81.80 см |
| WIDTH: | 59.8 см |
| DEPTH: | 55.0 см |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 8059019052397 |





















