| INVERTER MOTOR | Yes |
| PROGRAMMES NUMBER | 7 |
| TEMPERATURES NUMBER | 3 |
| Brand | MIELE |
| MODEL: | G 5790 SCVi |
| CAPACITYINSTANDARDPLACESETTING: | 9 |
| THIRD BASKET: | Yes |
| INVERTER MOTOR: | Yes |
| NOISE EMISSION CLASS: | B |
| SOUND POWER LEVEL: | 44.0 dB |
| PROGRAMMES NUMBER: | 7 |
| TEMPERATURES NUMBER: | 3 |
| AUTO PROGRAM: | Yes |
| OVERFLOW PROTECTION: | Yes |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| START DELAY: | Yes |
| DURATION OF ECOPROGRAM: | 3:30 H |
| ENERGY CONSUMPTION ECO: | 55.00 kWh |
| WATER CONSUMPTION PER CYCLE: | 7.9 L |
| HEIGHT: | 81.00 см |
| WIDTH: | 45.0 см |
| DEPTH: | 55.0 см |
| WARRANTY: | 2+8 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 4002516621027 |










