| DISPLAY SIZE INCH | 1.43 " |
| NFC | No |
| MICROHPONE | Yes |
| SPO2 | Yes |
| Brand | LEMFO |
| MODEL: | I79 BLACK |
| DISPLAY TYPE: | AMOLED |
| RESOLUTION: | 466x466 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 1.43 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 3.63 см |
| CPU: | Realtek RTL8763EWE |
| GPS: | No |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | No |
| SMARTWATCH NOTIFICATIONS: | Yes |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| MICROHPONE: | Yes |
| HEART RATE MONITOR: | Yes |
| PEDOMETER: | Yes |
| DISTANCE: | Yes |
| SLEEP TRACKING: | Yes |
| BURNED CALORIES: | Yes |
| SPO2: | Yes |
| DUST/WATER PROOF: | IP67 |
| SALTWATER-PROOF: | No |
| CASE SIZE: | 46 MM |
| DIMENSION: | 46X46X13 MM |
| BATTERY TYPE: | 300 mAh |
| COMPATIBILITY: | ANDROID, IOS |
| COLOUR: | BLACK |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 3800202099584 |
















