| DISPLAY SIZE INCH | 1.85 " |
| NFC | No |
| Brand | MYPHONE |
| MODEL: | WATCH CLASSIC 2 BLACK |
| DISPLAY TYPE: | TFT |
| RESOLUTION: | 240X284 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 1.85 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 4.69 см |
| MEMORY CARD SLOT: | No |
| GPS: | No |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | No |
| CAMERA: | No |
| SMARTWATCH NOTIFICATIONS: | Yes |
| HEART RATE MONITOR: | Yes |
| PEDOMETER: | Yes |
| DISTANCE: | Yes |
| SLEEP TRACKING: | Yes |
| BURNED CALORIES: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 260 mAh |
| COLOUR: | BLACK |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 5902983627715 |
















