| DISPLAY SIZE INCH | 1.31 " |
| NFC | Yes |
| MICROHPONE | Yes |
| SPO2 | Yes |
| Brand | SAMSUNG |
| MODEL: | GALAXY WATCH 7 L300 CREAM |
| DISPLAY TYPE: | Super AMOLED |
| RESOLUTION: | 432X432 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 1.31 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 3.32 см |
| PROCESSOR SPEED: | 1.6 GHz + 1.5 GHz Quad-core |
| INTERNAL MEMORY: | 32 GB, 2 GB RAM |
| CPU: | Exynos W1000 |
| OS: | WEAR OS |
| GPS: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | Yes |
| NFC: | Yes |
| CAMERA: | No |
| SMARTWATCH NOTIFICATIONS: | Yes |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| MICROHPONE: | Yes |
| HEART RATE MONITOR: | Yes |
| PEDOMETER: | Yes |
| DISTANCE: | Yes |
| SLEEP TRACKING: | Yes |
| BURNED CALORIES: | Yes |
| BAROMETER: | Yes |
| COMPASS: | Yes |
| SPO2: | Yes |
| SILENT ALARM: | Yes |
| DUST/WATER PROOF: | 5 ATM |
| SALTWATER-PROOF: | No |
| WEIGHT: | 28.9 g |
| CASE SIZE: | 40 MM |
| DIMENSION: | 40.4X40.4X9.7 ММ |
| BATTERY TYPE: | 300 mAh |
| COMPATIBILITY: | ANDROID 11+ |
| COLOUR: | CREAM |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8806095662039 |

















