| DISPLAY SIZE INCH | 1.40 " |
| SIM CARD TYPE | NANO |
| MICROHPONE | Yes |
| Brand | XMART |
| MODEL: | KIDS KW-04 BLUE |
| DISPLAY TYPE: | IPS |
| RESOLUTION: | 240x240 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 1.40 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 3.56 см |
| SIM CARD TYPE: | NANO |
| MEMORY CARD SLOT: | No |
| GPS: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| CAMERA: | Yes |
| SMARTWATCH NOTIFICATIONS: | Yes |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| MICROHPONE: | Yes |
| HEART RATE MONITOR: | Yes |
| PEDOMETER: | Yes |
| DISTANCE: | Yes |
| BURNED CALORIES: | Yes |
| DUST/WATER PROOF: | IP68 |
| SALTWATER-PROOF: | No |
| WEIGHT: | 50 g |
| CASE SIZE: | 51 MM |
| DIMENSION: | 51.1X42.65X15.5 MM |
| BATTERY TYPE: | 680 mAh |
| COMPATIBILITY: | ANDROID, IOS |
| COLOUR: | BLUE |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 3800202099621 |






















