| CPU | Unisoc T606 |
| DISPLAY SIZE INCH | 6.56 " |
| INTERNAL MEMORY | 64 GB |
| RAM | 4 GB |
| REAR CAMERA RESOLUTION | 13 MP |
| BATTERY CAPACITY | 5000 mAh |
| FINGERPRINT | Yes |
| Brand | HMD |
| MODEL: | PULSE BLUE |
| CPU: | Unisoc T606 |
| TYPE: | SMARTPHONE |
| DISPLAY SIZE INCH: | 6.56 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 16.66 см |
| DISPLAY TYPE: | IPS, 90 Hz |
| RESOLUTION: | 1612x720 |
| PROCESSOR SPEED: | 1.6 GHz Dual+1.6 GHz Hexa-core |
| INTERNAL MEMORY: | 64 GB |
| USER AVAILABLE MEMORY: | 55 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | Yes |
| REAR CAMERA: | Single |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 13 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 8 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| OS: | ANDROID |
| VERSION: | 14 |
| DUAL SIM: | Yes |
| SIM CARD TYPE: | NANO |
| GPS: | Yes |
| A-GPS SUPPORT: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | Yes |
| NFC: | Yes |
| 3G: | Yes |
| 4G: | Yes |
| 5G: | No |
| MP3: | Yes |
| FMRADIO: | Yes |
| DUST/WATER PROOF: | IP52 |
| WEIGHT: | 187 g |
| DIMENSION: | 163.19X75.02X8.45 MM |
| BATTERY CAPACITY: | 5000 mAh |
| FINGERPRINT: | Yes |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | BLUE |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| OTHERS: | БЕЗ АДАПТОР В КОМПЛЕКТА |
| EAN | 6438409091550 |

