| TYPE | CONDENSATION HEAT PUMP |
| CAPACITY | 8.0 kg |
| DEPTH | 64.9 см |
| Brand | WHIRLPOOL |
| MODEL: | FFT M11 82 EE R |
| TYPE: | CONDENSATION HEAT PUMP |
| CAPACITY: | 8.0 kg |
| START DELAY: | Yes |
| SOUND POWER LEVEL: | 64.0 dB |
| DELICATES PROGRAM: | Yes |
| SILK PROGRAM: | Yes |
| WOOL PROGRAM: | Yes |
| JEANSPROGRAM: | Yes |
| COLOUR: | БЯЛ |
| HEIGHT: | 84.90 см |
| WIDTH: | 59.5 см |
| DEPTH: | 64.9 см |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| HUMIDITY SENSOR: | Yes |
| STAINLESS STEEL DRUM: | Yes |
| CONDENSATION EFFICIENCY CLASS: | D |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | E |
| NOISE EMISSION CLASS: | B |
| WEIGHTED ENERGY CONSUMPTION: | 127 kWh |
| EAN | 8003437057861 |

























