| TYPE | CONDENSATION HEAT PUMP |
| CAPACITY | 8.0 kg |
| DEPTH | 54.5 см |
| Brand | WHIRLPOOL |
| MODEL: | WPS D8 WBS EE |
| TYPE: | CONDENSATION HEAT PUMP |
| CAPACITY: | 8.0 kg |
| SOUND POWER LEVEL: | 64.0 dB |
| FILTER INDICATOR: | Yes |
| AUTOPROGRAM: | Yes |
| DELICATES PROGRAM: | Yes |
| SHIET PROGRAM: | Yes |
| JEANSPROGRAM: | Yes |
| HEIGHT: | 84.60 см |
| WIDTH: | 59.7 см |
| DEPTH: | 54.5 см |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| STAINLESS STEEL DRUM: | Yes |
| CONDENSATION EFFICIENCY CLASS: | B |
| NOISE EMISSION CLASS: | B |
| EAN | 8003437065002 |












