| TYPE | CONDENSATION HEAT PUMP |
| CAPACITY | 9.0 kg |
| DEPTH | 62.5 см |
| Brand | GORENJE |
| MODEL: | DG49CP |
| TYPE: | CONDENSATION HEAT PUMP |
| CAPACITY: | 9.0 kg |
| START DELAY: | Yes |
| WI-FI CONTROL: | Yes |
| SOUND POWER LEVEL: | 61.0 dB |
| INVERTER MOTOR: | Yes |
| SHIET PROGRAM: | Yes |
| WOOL PROGRAM: | Yes |
| HEIGHT: | 85.00 см |
| WIDTH: | 60.0 см |
| DEPTH: | 62.5 см |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| HUMIDITY SENSOR: | Yes |
| STAINLESS STEEL DRUM: | Yes |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | C |
| NOISE EMISSION CLASS: | B |
| EAN | 3838783090720 |


















