| PROCESSOR TYPE | MediaTek M8788 |
| DISPLAY SIZE INCH | 10.1 " |
| INTERNAL MEMORY | 128 GB |
| RAM | 6 GB |
| CONNECTIVITY | 4G |
| Brand | ACER |
| MODEL: | Iconia Tab M10 LTE NTLGK GRAY |
| PROCESSOR TYPE: | MediaTek M8788 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 10.1 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 25.7 см |
| DISPLAY TYPE: | IPS |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920х1200 |
| PROCESSOR SPEED: | 2 GHz Octa-core |
| INTERNAL MEMORY: | 128 GB |
| RAM: | 6 GB |
| USER AVAILABLE MEMORY: | 113 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | YES, USES SIM 2 SLOT |
| SIM CARD TYPE: | NANO |
| DUAL SIM: | Yes |
| NETWORK ADAPTER: | 802.11 A/B/G/N/AC |
| NFC: | No |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | CHAMPAGNE GRAY |
| AUDIO: | STEREO SPEAKERS |
| REAR CAMERA: | Single |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 8 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 5 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | No |
| GPS: | Yes |
| A-GPS SUPPORT: | No |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| MP3: | Yes |
| OS: | ANDROID |
| VERSION: | 13 |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| FMRADIO: | No |
| FINGERPRINT: | No |
| DIMENSION: | 241.2Х160Х8.6 ММ |
| WEIGHT: | 430 g |
| BATTERY TYPE: | 6000 mAh |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | G |
| EAN | 4711121810572 |






















