| PROCESSOR TYPE | MediaTek Dimensity 8300 |
| DISPLAY SIZE INCH | 12.7 " |
| DISPLAY TYPE | LTPS, 144 Hz |
| INTERNAL MEMORY | 128 GB |
| RAM | 8 GB |
| CONNECTIVITY | WI-FI |
| Brand | LENOVO |
| MODEL: | Idea Tab Pro + PEN ZAE40142GR |
| PROCESSOR TYPE: | MediaTek Dimensity 8300 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 12.7 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 32.2 см |
| DISPLAY TYPE: | LTPS, 144 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2944x1840 |
| PROCESSOR SPEED: | 1x 3.35 +3x 3.2 +4x 2.2 GHz |
| INTERNAL MEMORY: | 128 GB |
| RAM: | 8 GB |
| USER AVAILABLE MEMORY: | 113 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | Yes |
| NETWORK ADAPTER: | 802.11 A/B/G/N/AC/AX |
| NFC: | No |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | LUNA GREY |
| AUDIO: | 4 SPEAKERS DOLBY ATMOS |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| REAR CAMERA: | Single |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 13 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 8 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | Yes |
| OS: | ANDROID |
| VERSION: | 14 |
| GPS: | No |
| A-GPS SUPPORT: | No |
| BLUETOOTH: | Yes |
| 3G: | No |
| MP3: | Yes |
| FMRADIO: | No |
| FINGERPRINT: | Yes |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| DIMENSION: | 291.8X189.1X6.9 MM |
| WEIGHT: | 620 g |
| BATTERY TYPE: | 10200 mAh |
| OTHERS: | СТИЛУС TAB PEN PLUS В КОМПЛЕКТ |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | F |
| EAN | 198153747474 |




















