| PROCESSOR TYPE | Allwinner A133 ARM Cortex A53 |
| DISPLAY SIZE INCH | 7.0 " |
| DISPLAY TYPE | IPS |
| INTERNAL MEMORY | 64 GB |
| RAM | 4 GB |
| CONNECTIVITY | WI-FI |
| Brand | XMART |
| MODEL: | X7S |
| PROCESSOR TYPE: | Allwinner A133 ARM Cortex A53 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 7.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 17.7 см |
| DISPLAY TYPE: | IPS |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1024x600 |
| PROCESSOR SPEED: | 1.6 GHz Quad-Core |
| INTERNAL MEMORY: | 64 GB |
| RAM: | 4 GB |
| USER AVAILABLE MEMORY: | 55 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | Yes |
| NETWORK ADAPTER: | 802.11 B/G/N |
| NFC: | No |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | BLACK |
| AUDIO: | Yes |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| REAR CAMERA: | Single |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 2 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 0.3 MP |
| AUTOFOCUS: | No |
| FLASH: | No |
| OS: | ANDROID |
| VERSION: | 12 GO |
| GPS: | No |
| A-GPS SUPPORT: | No |
| BLUETOOTH: | Yes |
| 3G: | No |
| MP3: | Yes |
| FMRADIO: | No |
| FINGERPRINT: | No |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| DIMENSION: | 188.6X108.5X10.2 MM |
| WEIGHT: | 256 g |
| BATTERY TYPE: | 2200 mAh |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 3800202100167 |















