| AIRFLOW AT MAXIMUM SPEED | 400 m3/h |
| ENERGY CLASS | А+++ |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION | 24.0 kWh |
| NOISE LEVEL AT MAX SPEED | 56 dB |
| FILTER TYPE | PERMANENT |
| LIGHTING TYPE | LED |
| Brand | MIELE |
| MODEL: | DAS 4630 D OBSW |
| AIRFLOW AT MAXIMUM SPEED: | 400 m3/h |
| ENERGY CLASS: | А+++ |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 24.0 kWh |
| MAXIMUM MOTOR POWER: | 163 W |
| NOISE LEVEL AT MAX SPEED: | 56 dB |
| FLUID DYNAMIC EFFICIENCY CLASS: | A |
| LIGHTING EFFICIENCY CLASS: | A |
| GREASE FILTERING EFFICIENCY CL: | A |
| LIGHTING TYPE: | LED |
| (NOMINAL) POWER OF LIGHTING SY: | 3.0 W |
| TIMER: | Yes |
| BOOSTER FUNCTION: | Yes |
| DISPLAY: | Yes |
| WIDTH: | 59.60 см |
| GLASS PANEL: | Yes |
| COLOUR: | BLACK |
| NON RETURN VALVE: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |





