| SCREEN TECHNOLOGY | MINI LED |
| DISPLAY SIZE INCH | 100.0 " |
| RESOLUTION | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION | 165 Hz VRR |
| OPERATING SYSTEM | VIDAA |
| SMART TV | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY | DOLBY VISION |
| Brand | HISENSE |
| MODEL: | 100U7Q PRO 4K Ultra HD |
| SCREEN TECHNOLOGY: | MINI LED |
| DISPLAY SIZE INCH: | 100.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 253.0 см |
| RESOLUTION: | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION: | 165 Hz VRR |
| DIGITAL TUNER: | DVB-T2/C/S2 |
| OPERATING SYSTEM: | VIDAA |
| SMART TV: | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY: | 4K HDR IMMERSIVE |
| HDR: | HDR10+ |
| SOUND TECHNOLOGY: | DOLBY ATMOS, DTS:X |
| BLUETOOTH: | Yes |
| PROCESSOR: | QUAD CORE |
| WI-FI: | Yes |
| Number of HDMI inputs: | 4 |
| Number of USB ports: | 2 |
| LAN: | Yes |
| COMPOSIT INPUT: | Yes |
| OPTICAL OUTPUT: | Yes |
| STEREO JACK: | Yes |
| REMOTE CONTROL: | Yes |
| DIMENSION (H, W, D): | 1317 Х 2229 Х 480 |
| WEIGHT: | 63.5 КГ |
| VESA COMPATIBILITY: | 800 X 400 |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | D |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 6942351417738 |







































