| MAX POWER | 2400 |
| TANK CAPACITY | 1800.0 ml |
| STEAMSHOT | 550 g/min |
| Brand | PHILIPS |
| MODEL: | PSG6042/20 |
| MAX POWER: | 2400 |
| TANK CAPACITY: | 1800.0 ml |
| PRESSURE: | 8.0 bar |
| PERMANENT STEAM TO: | 130 g/min |
| STEAMSHOT: | 550 g/min |
| DISMOUNTABLE TANK: | Yes |
| AUTO POWER OFF: | Yes |
| CABLE LENGHT: | 1.6 м |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8720389004865 |















