| MAX POWER | 2700 W |
| TANK CAPACITY | 1800.0 ml |
| STEAMSHOT | 700 g/min |
| Brand | PHILIPS |
| MODEL: | PSG8160/30 |
| TYPE: | ЦЕНТЪР ЗА ГЛАДЕНЕ |
| MAX POWER: | 2700 W |
| TANK CAPACITY: | 1800.0 ml |
| PRESSURE: | 8.5 bar |
| PLATE TECHNOLOGY: | OPTIMALTEMP |
| PLATES COVER: | CERAMICS |
| PERMANENT STEAM TO: | 170 g/min |
| STEAMSHOT: | 700 g/min |
| ANTI-DRIP: | No |
| ANTI-CALC: | Yes |
| DISMOUNTABLE TANK: | Yes |
| AUTOMATIC SETTINGS: | Yes |
| VARIABLE TEMPERATURE: | No |
| AUTO POWER OFF: | Yes |
| CABLE LENGHT: | 2.0 м |
| COLOUR: | ЧЕРЕН/ЛИЛАВ |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8710103970286 |
















