| MAX POWER | 2200 |
| TANK CAPACITY | 1400.0 ml |
| STEAMSHOT | 270 g/min |
| Brand | TEFAL |
| MODEL: | SV6116E0 |
| MAX POWER: | 2200 |
| TANK CAPACITY: | 1400.0 ml |
| PRESSURE: | 5.3 bar |
| PLATES COVER: | CERAMICS |
| PERMANENT STEAM TO: | 120 g/min |
| STEAMSHOT: | 270 g/min |
| SELF CLEANING SYSTEM: | Yes |
| ANTI-DRIP: | Yes |
| DISMOUNTABLE TANK: | No |
| VARIABLE TEMPERATURE: | Yes |
| AUTO POWER OFF: | Yes |
| CABLE LENGHT: | 1.6 м |
| COLOUR: | БЯЛ/СИН |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 3121040079089 |
















