| MAX POWER | 2200 |
| TANK CAPACITY | 1800.0 ml |
| STEAMSHOT | 450 g/min |
| Brand | TEFAL |
| MODEL: | SV8020E1 |
| MAX POWER: | 2200 |
| TANK CAPACITY: | 1800.0 ml |
| PRESSURE: | 6.6 bar |
| PLATES COVER: | CERAMICS |
| PERMANENT STEAM TO: | 120 g/min |
| STEAMSHOT: | 450 g/min |
| SELF CLEANING SYSTEM: | Yes |
| ANTI-DRIP: | No |
| DISMOUNTABLE TANK: | Yes |
| VARIABLE TEMPERATURE: | No |
| AUTO POWER OFF: | Yes |
| CABLE LENGHT: | 1.7 м |
| COLOUR: | БЯЛ/ЗЕЛЕН |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 3121040075500 |

















