| MAXPOWER-W | 3200.0 W |
| TANK CAPACITY | 350.0 ml |
| PERMANENT STEAM TO | 85 g/min |
| STEAMSHOT | 300 g/min |
| Brand | TEFAL |
| MODEL: | FV9E50E0 |
| MAXPOWER-W: | 3200.0 W |
| PLATE TECHNOLOGY: | DURILIUM AIRGLIDE |
| TANK CAPACITY: | 350.0 ml |
| PERMANENT STEAM TO: | 85 g/min |
| STEAMSHOT: | 300 g/min |
| AUTO OFF: | Yes |
| ANTI-DRIP: | Yes |
| ANTI-CALC: | Yes |
| VARIABLE TEMPERATURE: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 3121040089040 |












