| TYPE WELDING MACHINE | INVERTOR |
| MAX WELDING CURRENT | 160 A |
| MIN ELECTRODE DIAMETER | 1.6 мм |
| MAX ELECTRODE DIAMETER | 3.2 мм |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | RAIDER |
| MODEL: | RD-IW180 E-LINE |
| TYPE WELDING MACHINE: | INVERTOR |
| MIN WELDING CURRENT: | 20 A |
| MAX WELDING CURRENT: | 160 A |
| MIN ELECTRODE DIAMETER: | 1.6 мм |
| MAX ELECTRODE DIAMETER: | 3.2 мм |
| WELDING CURRENT CONTROL: | Yes |
| PRODUCT WEIGHT: | 4.800 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| EAN | 3800972016279 |




