| TYPE WELDING MACHINE | GAS |
| MAX WELDING CURRENT | 160 A |
| MIN ELECTRODE DIAMETER | 1.0 мм |
| MAX ELECTRODE DIAMETER | 4.0 мм |
| MIN WELDING WIRE DIAMETER | 0.80 мм |
| MAX WELDING WIRE DIAMETER | 1.00 мм |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | WELDSTAR |
| MODEL: | COMBO ARC 160 |
| TYPE WELDING MACHINE: | GAS |
| MIN WELDING CURRENT: | 20 A |
| MAX WELDING CURRENT: | 160 A |
| MIN ELECTRODE DIAMETER: | 1.0 мм |
| MAX ELECTRODE DIAMETER: | 4.0 мм |
| MIN WELDING WIRE DIAMETER: | 0.80 мм |
| MAX WELDING WIRE DIAMETER: | 1.00 мм |
| WELDING CURRENT CONTROL: | Yes |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| ADDITIONAL ACCESSORIES: | Yes |
| ADDITIONAL INFORMATION: | РАБОТА С ЕЛЕКТРОДИ И ТЕЛ |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 3800755431138 |










