| ТИП | ФРОНТАЛНА КОЛОНА |
| МОЩНОСТ | 20-225 W |
| ИМПЕДАНС | 6 ohms |
| ЧЕСТОТЕН ОБХВАТ | 40Hz – 25kHz |
| ЧУВСТВИТЕЛНОСТ | 90dB |
| БРОЙ ГОВОРИТЕЛИ | 3 |
| Марка | JBL |
| МОДЕЛ: | STAGE 260F LATTE |
| ВИД: | КОЛОНИ |
| ТИП: | ФРОНТАЛНА КОЛОНА |
| МОЩНОСТ: | 20-225 W |
| ИМПЕДАНС: | 6 ohms |
| ЧЕСТОТЕН ОБХВАТ: | 40Hz – 25kHz |
| ЧУВСТВИТЕЛНОСТ: | 90dB |
| ГАБАРИТИ (В, Ш, Д): | 1036 x 310 x 362 |
| ТЕГЛО: | 19.5 КГ |
| ГАРАНЦИЯ: | 24 МЕСЕЦА |
| EAN | 1200130013058 |









