| AIRFLOW AT MAXIMUM SPEED | 580 m3/h |
| ENERGY CLASS | A |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION | 40.0 kWh |
| NOISE LEVEL AT MAX SPEED | 67 dB |
| FILTER TYPE | PERMANENT |
| LIGHTING TYPE | LED |
| Brand | TAURUS |
| MODEL: | GF 52 IXAL |
| AIRFLOW AT MAXIMUM SPEED: | 580 m3/h |
| ENERGY CLASS: | A |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 40.0 kWh |
| NUMBER OF MOTORS: | 1 |
| MAXIMUM MOTOR POWER: | 200 W |
| NOISE LEVEL AT MAX SPEED: | 67 dB |
| FLUID DYNAMIC EFFICIENCY CLASS: | A |
| LIGHTING EFFICIENCY CLASS: | A |
| FILTER TYPE: | PERMANENT |
| LIGHTING TYPE: | LED |
| (NOMINAL) POWER OF LIGHTING SY: | 3.0 W |
| WIDTH: | 52.50 см |
| COLOUR: | INOX |
| NON RETURN VALVE: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8414234276414 |




