| POWER CONSUMPTION | 2350 W |
| DISC DIAMETER | 230 мм |
| SPEED CONTROL | No |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | RAIDER |
| MODEL: | RD-AG55 |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 2350 W |
| DISC DIAMETER: | 230 мм |
| SPEED CONTROL: | No |
| IDLE SPEED 1/min: | 6500 |
| TOOL CASE: | Yes |
| PRODUCT WEIGHT: | 8.650 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| ADDITIONAL INFORMATION: | ПЛАВЕН СТАРТ |
| WARRANTY: | 36 MONTHS |
| EAN | 3800972000827 |





