| BATTERY TYPE | Li-Ion |
| VOLTAGE | 18 V |
| MAXIMUM TORQUE | 30.00 nm |
| BATTERY CAPACITY | 2.00 Ah |
| BATTERY COUNT | 2 |
| SUITABLE FOR | PROFFESIONAL USE |
| Brand | DEWALT |
| MODEL: | DCF620D2K-QW |
| BATTERY TYPE: | Li-Ion |
| VOLTAGE: | 18 V |
| MAXIMUM TORQUE: | 30.00 nm |
| IDLE SPEED 1/min: | 0-4400 |
| BATTERY INCLUDED: | Yes |
| CHARGER: | Yes |
| BATTERY CAPACITY: | 2.00 Ah |
| BATTERY CAPACITY 2: | 2.00 Ah |
| TOOL CASE: | Yes |
| PRODUCT WEIGHT: | 1.880 kg |
| SUITABLE FOR: | PROFFESIONAL USE |
| WARRANTY: | 36 MONTHS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 5035048468524 |








