| BATTERY TYPE | Li-Ion |
| VOLTAGE | 3.6 V |
| BATTERY CAPACITY | 1.30 Ah |
| Brand | FIELDMANN |
| MODEL: | FDS 10102-A |
| BATTERY TYPE: | Li-Ion |
| VOLTAGE: | 3.6 V |
| BATTERY CAPACITY: | 1.30 Ah |
| CHARGING TIME: | 5 |
| TOOL CASE: | No |
| PRODUCT WEIGHT: | 0.490 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| ADDITIONAL ACCESSORIES: | Yes |
| MODEL: | FDS 10102-A |
| BATTERY TYPE: | Li-Ion |
| VOLTAGE: | 3.6 V |
| BATTERY CAPACITY: | 1.30 Ah |
| CHARGING TIME: | 5 |
| TOOL CASE: | No |
| PRODUCT WEIGHT: | 0.490 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| ADDITIONAL ACCESSORIES: | Yes |
| EAN | 8590669232147 |






