| RESOLUTION | 102.0 MPx |
| TYPE OF SENSOR | 43.8 x 32.9mm BSI CMOS |
| DISPLAY SIZE INCH | 3.2 " |
| Brand | FUJIFILM |
| MODEL: | GFX100S |
| RESOLUTION: | 102.0 MPx |
| TYPE OF SENSOR: | 43.8 x 32.9mm BSI CMOS |
| PROCESSOR: | X-PROCESSOR 4 |
| FPS: | ДО 5К/СЕК |
| LENS: | No |
| RECORDING: | 4K DCI 4096 X 2160 30FPS |
| FILE FORMATS: | JPEG/RAW |
| DISPLAY SIZE INCH: | 3.2 " |
| VIEWFINDER: | 0,5" OLED 3.69 МИЛИОНА ТОЧКИ |
| AF POINTS: | 425 |
| ISO SENSETIVITY: | 100 - 12800 |
| WI-FI: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| GPS: | No |
| NFC: | No |
| MEMORY CARD TYPE: | SD/SDHC/SDXC |
| SELF CLEANING SYSTEM: | Yes |
| BATTERY TYPE: | NP-W235 Li-ion |
| TYPE: | MIRRORLESS |
| DIMENSION: | 150.6X104.2X87.2 ММ |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4547410442861 |


