| RESOLUTION | 40.2 MPx |
| TYPE OF SENSOR | 23.5x15.7mm APS-C X-Trans CMOS |
| DISPLAY SIZE INCH | 3.0 " |
| Brand | FUJIFILM |
| MODEL: | X-T5 BLACK + XF16-80 KIT |
| RESOLUTION: | 40.2 MPx |
| TYPE OF SENSOR: | 23.5x15.7mm APS-C X-Trans CMOS |
| PROCESSOR: | X-PROCESSOR 5 |
| FPS: | ДО 15К/СЕК |
| LENS: | XF 16-80mm F4 R OIS WR |
| RECORDING: | 6.2K 6240 X 3140 30FPS |
| FILE FORMATS: | JPEG/RAW/MPEG-4 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 3.0 " |
| VARI-ANGLE: | Yes |
| VIEWFINDER: | 0,5" OLED 3.69 МИЛИОНА ТОЧКИ |
| AF POINTS: | 425 |
| ISO SENSETIVITY: | 125 - 12800 |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| WI-FI: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| GPS: | No |
| NFC: | No |
| MEMORY CARD TYPE: | SD/SDHC/SDXC |
| SELF CLEANING SYSTEM: | Yes |
| BATTERY TYPE: | NP-W235 Li-ion |
| TYPE: | MIRRORLESS |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4547410553079 |











