| RESOLUTION | 24.5 MPx |
| TYPE OF SENSOR | 35.9x23.9 мм FULL FRAME CMOS |
| DISPLAY SIZE INCH | 3.2 " |
| Brand | NIKON |
| MODEL: | Z6 II 24-70 |
| RESOLUTION: | 24.5 MPx |
| TYPE OF SENSOR: | 35.9x23.9 мм FULL FRAME CMOS |
| PROCESSOR: | EXPEED 6 |
| FPS: | ДО 14К/СЕК |
| LENS: | Z 24-70mm f/4 S |
| RECORDING: | 4K UHD (3840X2160) 30FPS |
| FILE FORMATS: | RAW, JPEG |
| DISPLAY SIZE INCH: | 3.2 " |
| VARI-ANGLE: | Yes |
| VIEWFINDER: | 0,5" OLED 3.69 МИЛИОНА ТОЧКИ |
| AF POINTS: | 273 |
| ISO SENSETIVITY: | 100-51200 |
| WI-FI: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| GPS: | No |
| NFC: | No |
| MEMORY CARD TYPE: | CFexpress, SD, SDHC, SDXC |
| SELF CLEANING SYSTEM: | Yes |
| BATTERY TYPE: | Li-Ion EN-EL15c |
| TYPE: | MIRRORLESS |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4960759906007 |














