| RESOLUTION | 24.1 MPx |
| TYPE OF SENSOR | 22.3x14.9 CMOS |
| DISPLAY SIZE INCH | 3.0 " |
| Brand | CANON |
| MODEL: | EOS 2000D BODY BK |
| RESOLUTION: | 24.1 MPx |
| TYPE OF SENSOR: | 22.3x14.9 CMOS |
| PROCESSOR: | DIGIC 4+ |
| FPS: | ДО 3К/СЕК |
| RECORDING: | FULL HD |
| FILE FORMATS: | RAW / JPEG |
| DISPLAY SIZE INCH: | 3.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 7.5 см |
| VIEWFINDER: | ОПТИЧЕН |
| LIVE VIEW: | Yes |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| AF POINTS: | 9 |
| ISO SENSETIVITY: | 100 - 12800 |
| WI-FI: | Yes |
| BLUETOOTH: | No |
| GPS: | No |
| MEMORY CARD TYPE: | SD/SDHC/SDXC |
| DUSTPROOF: | No |
| WATERPROOF: | No |
| BATTERY TYPE: | LP-E10 |
| DIMENSION: | 129Х101.3Х77.6ММ |
| WEIGHT: | 475ГР |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8714574658001 |








