| POWER CONSUMPTION | 300 W |
| GRINDING DISC DIAMETER | 125 мм |
| SPEED CONTROL | Yes |
| IDLE SPEED 1/min | 7000-13000 |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | SKIL |
| MODEL: | SR1E7471AA |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 300 W |
| GRINDING DISC DIAMETER: | 125 мм |
| SPEED CONTROL: | Yes |
| IDLE SPEED 1/min: | 7000-13000 |
| TOOL CASE: | No |
| PRODUCT WEIGHT: | 1.600 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| WARRANTY: | 36 MONTHS |
| EAN | 8719643000477 |








