| POWER CONSUMPTION | 1400 W |
| CUTTING WIDTH | 37.00 см |
| MIN CUTTING HEIGHT | 20 мм |
| Brand | MAKITA |
| MODEL: | ELM3720 |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 1400 W |
| CUTTING WIDTH: | 37.00 см |
| MIN CUTTING HEIGHT: | 20 мм |
| MAX CUTTING HEIGHT: | 55 мм |
| RECOMMENDED MOWING AREA: | 400 m² |
| CAPACITY OF CATCH BOX: | 40 L |
| PRODUCT WEIGHT: | 13.100 kg |
| WARRANTY: | 36 MONTHS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 88381859127 |


