| POWER CONSUMPTION | 620 W |
| DEPTH OF PLANING | 2.6 мм |
| WIDTH OF PLANING | 82 мм |
| SUITABLE FOR | PROFFESIONAL USE |
| Brand | HIKOKI |
| MODEL: | P20SF |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 620 W |
| DEPTH OF PLANING: | 2.6 мм |
| WIDTH OF PLANING: | 82 мм |
| IDLE SPEED 1/min: | 17000 |
| RABBET: | Yes |
| PRODUCT WEIGHT: | 2.500 kg |
| TOOL CASE: | No |
| WARRANTY: | 36 MONTHS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 4966376296088 |


