| VOLTAGE | 18 V |
| CUTTING WIDTH | 33.00 см |
| Brand | DEWALT |
| MODEL: | DCM561P1-QW SET |
| POWER SUPPLY TYPE: | BATTERY |
| VOLTAGE: | 18 V |
| BATTERY INCLUDED: | Yes |
| CHARGER: | Yes |
| BATTERY COUNT: | 1 |
| BATTERY CAPACITY: | 5.00 Ah |
| CUTTING WIDTH: | 33.00 см |
| THREAD LENGTH: | 7.50 м |
| PRODUCT WEIGHT: | 3.640 kg |
| SUITABLE FOR: | PROFFESIONAL USE |
| WARRANTY: | 36 MONTHS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 5035048615287 |







