| VOLTAGE | 18 V |
| BAR LENGTH | 30.00 см |
| BAR SPEED | 7.7 m/s |
| Brand | DEWALT |
| MODEL: | DCM565P1 |
| SAW TYPE: | STANDART CHAIN SAW |
| POWER SUPPLY TYPE: | BATTERY |
| VOLTAGE: | 18 V |
| BATTERY INCLUDED: | Yes |
| CHARGER: | Yes |
| BATTERY COUNT: | 1 |
| BATTERY CAPACITY: | 5.00 Ah |
| COMPATIBLE ACUMULATOR SERIES: | DEWALT XR |
| CUTTING SECTION: | 30.00 см |
| BAR SPEED: | 7.7 m/s |
| PRODUCT WEIGHT: | 3.500 kg |
| SUITABLE FOR: | PROFFESIONAL USE |
| WARRANTY: | 36 MONTHS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 5035048667576 |









