| POWER CONSUMPTION | 1900 W |
| BAR LENGTH | 35.00 см |
| BAR SPEED | 15.0 m/s |
| Brand | RYOBI |
| MODEL: | RCS1935B |
| SAW TYPE: | STANDART CHAIN SAW |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 1900 W |
| BAR LENGTH: | 35.00 см |
| BAR SPEED: | 15.0 m/s |
| PRODUCT WEIGHT: | 5.560 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| WARRANTY: | 36 MONTHS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 4892210170545 |






